Mübarek bir Cuma günü 12 ders yapmış bir halde okuldan çıktık. tütünlerimizi yaktık sonra otobüs geldi söndürdük ve otobüse bindik. Kulağımda kulaklık orta kapının önünde bir koltuğa oturdum ( genelde kurulurum padişah gibi ) ve müzik dinlemeye başladım. Aklıma birden 7 yıldır otobüste otururken ne yaptıklarım geldi. aman Allah’ım 7 yılda düşünmekten başka hiç birşey yapmamışım. (Orta okuldayken barfiks çekmek ve gırgır yapmak hariç )

Kilometrelerce yol gidiyoruz günde. Otobüste ne yapılır ki? Ya düşünceksin ya da uyuyacaksın. Bu sefer uyumadım biraz etrafıma bakındım. Hep merak etmişimdir insanlar ne düşünür diye. düşünce okumak ne kadar zor gelse de hep ilgimi çekmiştir. Binen yolcuların sıfatına bulunduğum konum itibariyle şöle bi 60-70 derece açıdan bakıyordum. Baktım baktım ben onlara baktım onlar bana baktı. Saat 18 i biraz geçmişti. Millet işten geliyordu. Önce istisna bi yaşlı amca bindi arabaya. İşten gelmediği belliydi yaşı müsait değildi. Büyük ihtimalle emekli maaşı kuyruğundan geliyordu dicem ama emekli maaşı zamanı da değildi. Amcamın aklı çok karışıktı tek okuduğum tip tip bakan bana ” tip tip bakacağına yer ver saygısız herif ” dese mi demese mi onu düşündüğüydü. Tabi 12 dersten çıkan ben hiç yer vermemiştirim. Zaten kadir daha yakındı amcaya o versin dedim devam ettim.

Biraz ileride bir duraktı genç bir ekek bindi. Bu kadar net bir düşünce yoktu. Ben adama bakıyordum adam ise arkamda oturan kıza. Tek düşüncesi göğüslerden aşşağıya kadar saatlerce bakmaktı. İsyan ediyordu kaderine. Neden bu hatun ayakta değil diye. Kalçaları kaçırdı tabi göremiyor. ( Ben gormedim ama camdaki aksine bakılırsa ufak bişeye benzemiolardı. ) Dua ediyordu içten içten ama neye dua edeceğini de şaşırmıştı. Kadının kalksın diye mi yoksa yanı boşalsın diyemi? Ben onun yerinde olsaydım yanı boşalsın diye dua ederdim. Oturan birisi kalkarsa kesin iner. Telepati yoluyla ona bu düşünceyi iletmeye başladım ama duymadı beni. Helal iyi konsantre olmuş.

Şöle camda ki aksinden kıza baktım ne düşünüo diye. Dünya umrunda değil. Boş gözlerle yolu izliyor. Büyük ihtimalle o da aklındaki erkeği düşünüyordu. “Off hulusi n’olurdu yamacım olsan da ellerini tutsam başımı omzuna yaslasam” tarzında bişey. Tabi hulusinin o anda ne yaptığı hakkında fikir de yürütmeye çalışıyordu. Hulusi Allah bilir hangi hatunun dizlerinin dibinde. İntihar etmediyse iyidir.

Dedim içimden acaba bizim Kadir ne düşünüyor. En kolay iş. Öncelikle eve gitmek. Pc yi açmak. Aldığı müstehcen film siparişleri başta olmak üzere korsan basım yapmak. Sonrası malum. Kadir bu ne düşünür ki. Zaten O’nun düşüncelerine arkadaşımdır ayıp olmasın diye girdim. Yoksa düşündüğü şey uçan memelilerden başka bişey değildir. Sonra kendime geldim. Dedim ki ” Olum Emre aklına makayet ol sıyırıyorsun galiba…”

Camdan dışarıya baktım müziğe konsantre oldum. Çalan parça da… O da bana kalsın. Kesinlikle bundan sonra uyumaya devam edicem otobüslerde. Yoksa sapıtıyorum iyice… Daha işten çıkanlar vardı. O sekreteri, yan dükkandaki kasiyeri falan düşünenler onlara hiç girmeyeceğim zaten. Ar damarı çatlayanların damarının kopması uzun sürmüyor malum :)))

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.