Bugün gene aklıma dokundu. Bir adam gördüm otobüse yetişemedi. Bir anda beynimdeki ampul parıldadı. Nedendir insanlar geç kaldıklarında tepki verirler. Tersliktir ya otobüs durur gibi yapar, tam yetişeceksiniz ki kalkar. Şoför katiyen aynaya bakıp da sizi görmez ki büyük ihtimal görmemek için bakmaz.

Bu sizi çıldırtana kadar devam eder durmadan. Bir de geç kaldığınız bir eylem varsa tek
şey söylenir. Hass… Cidden bu sözleri duyuyormuşum gibi hissediyorum kendimi.

Bir de otobüsü kaçırırsınız başka bir otobüsle peşinden gidersiniz. Türk filimlerinde olur demeyin. Türk filminde öndeki taksiyi takip et derler şoföre. Sıkıyorsa diyin de görün. Ne olur ne olmaz. İşte öyle bir anda o otobüs hiç gitmez. Bizzat başıma geldi. Dedim aha yetiştim. Nerede şoför paraları düzeltecem diye gaza basmaz oldu bana da 1 km yolu tırmanmak kaldı. İşte bu sefer de eminim biryerlerden hass.. diyişimi duyan olmuştur.

immortALance

Yönetici

You may also like...

3 Comments

  1. Ben de servisi kaçırınca çıldırırım ama kimse duyamaz söylediklerimi. :)

  2. Belki benim gibi birisi vardır etrafta..

  3. ben otobüsü kaçırınca hiç sinir olmam ya… ne güzel işte geç kalıcam ilk 10 dkdan yırttım hazır bahanemde var mantığıyla bakıyorum olaya…
    ama bir gün yazılıya geç kalmıştım…otobüsler transit geçiyo önümden, meğer otobüs firmalarında biri bir gün işi bırakma eylemi yapmış (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.