Machete Pala AfişABD ve Meksika sınırında geçen bir aksiyonu konu alıyor Pala (Machete). Bir yanda Meksika’dan kaçak yolla ABD’ye geçiş yapan yabancılar ve bunların işini gören şebeke. Öteki tarafta ise bu kişilerin sınırdan ülkelerine girmelerine engel olmak isteyen bir resmi şebeke.

Eskiden bir ajan olan Machete Cortez (Danny Trejo) yani Pala’mız derin devletin kumpasına geldikten sonra normal bir hayat yaşamaya başlar. Bir gün birisi çıkagelir ve 15 yılda kazanacağı parayı eline vererek senatörü öldürtmek ister. Aslında amaç bir seçim propagandası yürütmektir. Pala da bunu alarak şebekeye finansman destek sağlar. Şebeke başında ise Hatun diye bir kadın vardır. Bu rolümüzde ise Michelle Rodriguez oynamaktadır. Sonrasında ise aslında bir oyunda sadece piyon olduğu ortaya çıkar.

Film konusunda aslında bir mesaj saklıyor ve bunu açık açık da anlatıyor. Kadro olarak da gerçekten sağlam bir yapıya Sahip. Pala Rolünde Danny Trejo, Gümrük ajanı Santana  rolünde Jessica Alba, Senatör rolünde Robert De Niro, Lost’tan kısa bir süreliğine tanıdığımız Michelle Rodriguez ise şebeke başı Hatun rolünde var. Bu sağlam kadro aynı zamanda da sağlam bir filmin ortaya çıkmasına ortam sağlıyor. Arada bir de Lindsay Lohan görünmekte. Robert Rodriguez ise hem yazaıp hem yönettiği bu filmin yazımından Álvaro Rodríguez’den, yönetiminde ise Ethan Maniquis ile çalışmış. Daha önceden de Sin City filmini anlatmıştım. Yine Jessica Alba ile çalışmıştı bu filmde de.

Pala (Machete) Eylül başında ülkemizde vizyona girdi. 22.000 oy kullanımda 7.4/10 puan almış durumda IMDb’den. 105 dakikalık bu film küçük çocukalr için iyi olmayabilir. Sebebi ise aşırı şiddet ve bir iki sahnesinde çıplak kadınların dolaşmasıdır.

Diğer bir ayrıntı ise Jessica Alba hakkında. Katolik olan Jessica Alba; “Hiç bir film için soyunmam!” demişti fakat bu filmde çıplak olarak görünüyor gibi. Fakat ortada bir dijital oynama söz konusu. Aslında iç çamaşırları ile kamera karşısındayken filmde bir kaç oynama ile çıplakmış havası verilmiş. Fakat onun yerine Lindsay Lohan bol bol soyunuk görünmekte ki giyinikten çok soyunuk görünmekte de diyebilirim.

Kan ve vücut parçaları bol bol görünmekte. Miğde isteyen bir film de denilebilir. Adamlar genellikle vurulduktan sonra değil vurulurken görünüyor ve bu vurulmalar epey bi gerçekçi olarak yapılmış. Sadece abartılı bir kan çıkması mevcut.

Bu sebeple çocukları uzak tutmak şiddet ve Cinsel içerikten dolayı iyi olur.

Film herkesin beğenisini kazanamayabilir. Bir çok şey farklı boyuta geçiyor. Mesela çıplaklık bayağılığa dönüşebiliyor veya aksiyon bir anda saçma bir duruma bürünebiliyor falan. Bu durumlara Er Ryan’ı Kurtarmak gibi filmlerden alışıksanız izleyebilirsiniz. Aksi halde sıkılmanız büyük ihtimal.

Machete – PALA Filmden Kareler

[nggallery id=25]

immortALance

Yönetici

You may also like...

1 Comment

  1. hocam şu filmide yayınlayında izleyelim bari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.