Genelllikle korku filmlerinde görsele çok önem verilir. Efektsizlikler falan derken insanları korkutmaya çalışırlar. Paranormal Aktivite (Paranormal Activity) bu yargıyı tamamen yıkan bir film. 15.000$ bütçe ile çekilmiş düşük bütçeli ama çok kaliteli yapımlardan birisi.

2006 yılında çekilen, parasal olarak ihya olmuş fakat fazla fikir üretemeyen Dream Works’ün arşivinde acaba böyle mi yayınlasak yoksa profesyonelce mi çeksek diye dururken olduğu gibi yayınlamayı tercih ettikleri film olan Paranormal Aktivite profesyonel kamera ile Kaliforniya’lı birlikte yaşan Katie (Katie Featherston) ve Micah (Micah Sloat) çifti ile arada bir gelip giden bir doktordan ( Mark Fredrichs ) oluşan kadrosuyla altınıza kaçırttırabilecek bir film.

Korku filmlerinde kesinlikle korkmayan, aksine gülmek amaçlı izlediğim tarz olan korku ve gerilim tarzında bu sefer korkuyu tattığımı açıkca söyleyebilirim. Çiftlerden dişi olanın yakasına yapışan bir iblisin kızdırılması sonucu çiftin başına gelen olayların anlatıldığı Paranormal Aktivite Dünyalı gibi düşük bütçeli ama muhteşem kalitedeki filmlerin başında geliyor. Hala anlatırken tüylerim diken diken oluyor.

İlk başlarda bilgisayarın karşısında ben yatağın bir ucunda kuzen ise öteki ucundaydı. Filmin sonuna gelmeden iç içe bulduk kendimizi. Akşam ise aynı odada yatmak zorunda kaldık. Tamamıyla evin genellikle yatak odasında duran tek kamerayla çekilmiş görüntülerden oluşan film doğallığı tüm ihtişamıyla gözler önüne seriyor. İnden Cinden bahseden film etkisini giderek arttırıyor ve sizi korkunun içerisine çekiyor. Aslında teknik olarak çok iyi olmamasına rağmen, kadrosunun tamamıyla tanınmamış kişilerden oluşmasına rağmen olayın gerçekci boyutu (inanlar için) sizi etkilemeye yetiyor da artıyor bile.

Oren Peli tarafından yazılan ve yönetilen bu film toplamda 86 dakika sürüyor. Paranormal Aktivite’nin Oyuncuları ise yukarıda da görüldüğü üzere gerçek adlarıyla oynuyorlar. Ses efekti dahi verilmemiş bu filmi Amerika’da izleyenler üzerinde yapılan araştırmaya göre bir kısmı uzun süre uyuyamaış bir kısmı ise daha 50. dakikada salonu terketmiştir sonucu ortaya çıkıyor.

Eğer gerilmistiyorsanız kesinlikle filmi izlemelisiniz.Uyarı olarak da eğer cin gibi varlıklardan korkuyorsanız bu filmi kesinlikle izlemenizi önermem.

Paranormal Aktivite Fragmanı

[nggallery id=7]

Paranormal Aktivite hakkında beni haberdar eden Seoxy sitesindeki yazı.

immortALance

Yönetici

You may also like...

102 Comments

  1. Yani yorumlarınız da berbat film de

  2. Bence süper bir film ve doğallığı filmin her anında gözler önüne seriliyor kötü yorumlarınızı başka filmlere saklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.