SineKritik

Percy Jackson ve Olimposlular – Şimşek Hırsızı – İzlenmeli

Medusa, Athena, Afrodit… Bunların hepsini günlük yaşantımızda sıklıkla telaffuz eder veya bir şekilde bunlara rastlarız. Peki bunlar kimdir? Yunan Mitolojisi tanrılarından sadece bir kaçıdır bunlar. Percy Jackson ve Olimposlular – Şimşek Hırsızı filmi de Yunan Mitolojisi içerisinde geçen bir film olma özeliğini taşıyor.

Başrollerimizde Posedion’un oğlu Percy Jackson (Logan Lerman) Athena’nın kızı Annabeth (Alexandra Daddario) oynuyor diyebiliriz. Yardımcı oyuncular ise başrol oyuncularından daha da etkili isimler. Zeus’u oynayan Sean Bean, Medusa’yı oynayan Uma Thurman gibi isimler filme oldukça renk katmışlar fakat çok da fazla uzun süreli rol aldıkları söylenemez bu isimlerin.

Film ise konu olarak Zeus’un Şimşeği yani en güçlü silahın çalınmasını konu alıyor. Posedion’un oğlunun çaldığı düşünülüyor ve kuralların bozulması anlamına gelen bu hırsızlık tanrılar arası savaşın başlamasına sebep oluyor. Kahramanlarımız da şimşeği bularak savaşı önlemeye çalışacaklar.

Film senaryo kalitesi olarak çok hoşuma gitmedi açıkcası. Beni etkileyen kısmı gizliden ilgi duyduğum Yunan Mitalojisi oldu. Pek fazla filme konu olmamıştır fakat hepimiz de çocukluktan Herkül’ü tanımıyor değiliz. Biraz genel kültür amaçlı izlenmesi gereken bir yapıt. Ne kadar senaryosu kötü olsa da kişiye kattıkları oldukça fazla olduğundan dolayı Şimşek Hırsızı sizlere tavsiyemdir.

Filmin geçmişi hakkında da biraz bilgi vermek gerekirse senaryosu Rick Riordan tarafından yazılmış olan Şimşek Hırsızı adlı kitaptan uyarlanmış bir senaryo. Yine filme uyarlayan isim Craig Titley. Yönetmen koltuğunda ise Harry Potter, Fantastik Dörtlü gibi filmlerden tanıdığımız bir isim var. Chris Columbus. 19 Şubat 2010 tarihinde ülkemizde vizyona giren film hala bazı sinemalarda gösterimde. Toplam süresi ise 118 dakika kadar.

Percy Jackson ve Olimposlular – Şimşek Hırsızı Fragmanı

Percy Jackson ve Olimposlular – Şimşek Hırsızı Filmi Fotoğrafları

[nggallery id=19]

immortALance

Yönetici

You may also like...

2 Comments

  1. Ben bu filmi 3 kez izledim :D 2 kere kendim, 1’inde de abimle. Açıkçası ben fantastik filmlere bayılıyorum. Filmlerde insanoğlunun eline ekstradan gelen güçler hoşuma gidiyor :) Bence güzel bir filmdi tavsiye ederim izlemek isteyenlere..

  2. gerçekten muhteşem bir film , başroller güzel ve yakışıklının muhteşem uyumu , film ve senaryo zaten ödüllü ve söylenecek tek bir söz yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.