Bugün bir blog eleştirisi ile daha karşınızdayım. Yeni keşifler yapmak isteyen arkadaşlara bir fırsat daha diyebilirim. Bugünkü konuğumuz Pichane.Com sahibesi Irmak. 3 yıl önce niyeti bozmuş 3 ay önce yazmaya başlamış yeni bir Blogger.

Yeni olmanın getirdiği eksiklikleri taşıyan bir çok yönünü tespit ettim diyebilirim fakat iyi yanları da var. Adettendir öncelikle kötü haberlerden başlayalım. Tasarımı sizi boğabilecek, görsel bir arka plan sahibi blogu var. Gayet basit bir içerik dizilişi ile de karşımızda yeni yetmeler gibi sırıtmakta. Birazcık da imla hatası sorunları bulunmakta.

İyi yanı mı kaldı bu kızın diyen olmaya başlamıştır. Blogunun ne kadar acemice olduğu ortada olsa da biraz dikkatle incelendiğinde veya tanındığında aslında fikirleriniz değişebiliyor. Yazar olarak iyi makaleler çıkartamasa bile düşünce olarak bence iyi bir yazar olabilecek kapasiteye sahip. Gerekli istek ve heyecan kendisinde mevcut ve bu işi sadece belirli birkaç kişinin kendisini okuması ve eğlenmek için yapıyor. Birazcık kendisini tanıdığımdan dolayı bunları söyleyebiliyorum.

Gelişmeye açık bir yüzü var yazıların diye düşünüyorum. En önemlisi yazma isteğinin oluşu. Okuduğu okul sebebiyle de biraz siyasetin içerisine katılmış durumda.

 • Aşk Meşk
 • Gündem
 • Günün Önemi
 • Hikaye
 • Şiir
 • Teknoloji

Böyle bir de kategori serisi var Pichane.Com’un. Gayet basit yapısı olduğunu söylemiştim. Eminim bu kategoriler aynı bende de olduğu gibi daha da aza inecektir. Kendisi geliştikçe bu böyle olacaktır. Teknik bilgi sıkıntısı çekmesine rağmen düzgün bir iş çıkarmaya başlamış olan Pichane.Com’u sizlere tavsiye ederek buradan da kendisine başarılar diliyorum…

Kendisine tavsiyem isteğini kaybetmediği, kaliteli olduğu sürece başarıyı elbette yakalayacak olmasını her zaman hatırlamasıdır. Buna her zaman inandım ve inanmaya da devam ediyorum. Zira kendisine de inanıyorum.

immortALance

Yönetici

You may also like...

4 Comments

 1. Kendisini takip ederiz. Başarılar dileriz.

 2. ben bir kaç gün takibe alıp daha sonra da takip listemden çıkarmıştım..
  Aslında takip listemden çıkarmamın çok fazla sebebi var, mesela bunlardan birisi sitesinin ismi..
  bence bu ismin altında istediği kadar kaliteli yazsın,yazdıklarının bereketi olmaz:D şahsen ben böyle bir başlığın altında canım fikirlerimi ortaya atmam.. utanç verici bence.. :)
  Allah yolunu açık etsin…

 3. Eleştirken, eleştirdiğiniz konuların sizde de bulunduğunu hiç düşündünüz mü acaba? Şu yazdığınız kısa yazıda bile 6-7 adet imla hatası var.

  Bilginize…

 4. Uyarın için teşekkürler Blogcu. :)

  Eleştiri farklı bir konuya girer aslında. Her zaman farkındayım klavyede yazarken sorunlar çıktığının. Farkına vardığım sürece düzeltmekteyim fakat göz seçemiyor çoğu zaman ne yazık ki…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.