-Halk Düşmanları Public Enemies- Yıllardan Amerika’nın bunalımdaki en büyük sıkıntıları yaşadığı yıllardan ve ortalıkta dolaşmakta olan bir suçlu. Şuçlumuzun adı John Dillinger (Johnny Deep). John suçlumuz hapishaneden kaçar ve kaçarken de yanında 3-5 zeki arkadaş götürürek ne kadar banka varsa boşaltmaya başlar. Şehri soyar soğana çevirir fakat bu soygunları ne akdar elini kolunu sallaya sallaya yapıyor olsa da aslında onu takip eden, hiç şaşmaz bir FBI ajanı vardır. Oldukça genç ve hırslı FBI ajanımız Melvin Purvis (Christian Bale) bu suçluları içeri tıkmak için bir ekip kurar ve çalışmalara başlar.

John bir hatuna aşık olur. Aşık olduğu hatun vestiyerdir. Vestiyerin adı da Billie Frachette (Marion Cotillard). John kendisini bu kadına deşifre eder ve aynı zamanda da olaylar bir hayli kızışır.

Büyük bunalım dönemini anlatan Amerikan Filmi olan Halk Düşmanları (Public Enemies) gerçekten büyüleyici bir kadroya ve güzel oyunculuklara sahne olmuş. Johnny Deep’i anlatmaya gerek yok. Dünya çapında bir yıldız fakat sadece Karaip Korsanları’ndan bilenler büyük ihtimalle tanıyamazlar. Diğer başrolümüzde ise Marion Cotillard var ki bu bilmiyorum bu kadının anlattığım kaçıncı filmi. Cesaretin Var Mı Aşka? adlı filmini geçen yazımızda anlatmıştım.

Halk Düşmanları – Public Enemies 2 saat 10 dakika kadar sürüyor ve yönetmenlik koltuğunda ise Michael Mann vardır. Bu yönetmen genellikle ortamdaki müzikleri arka fona uyarlamaktan ziyade filme entegre eden, arka planlarda suyu seven, suçluları sempatik gösteren bir yapıdadır. Çektiği 17 filmin içinden ise en çok bilinenleri Halk Düşmanları, Son Mohikan ve Ali olarak sayılabilir. Ali filminde Will Smith kişisel olarak ilk bu yönetmenle çalışmak istemiş. Bunu da ayrı bir bilgi olarak verebiliriz. Türkiye’de vizyona giriş tarihi ise 10 Temmuz 2009’a denk geliyor.

Biraz durgun bir film olmasına rağmen oyuncuların yeteneği ve tarihi özelliklerinden dolayı beni hoşnut bıraktı. Boş zamanlarınızda dinlenmek amaçlı izleyebileceğiniz bir film Halk Düşmanları.

Halk Düşmaları – Public Enemies Fragmanı (TR Altyazılı)

Halk düşmanları – Public Enemies Filminden Kareler

[nggallery id=14]

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.