RAvensburger Dark Romance
Resme Tıklayarak Bitmiş Halini Görünteleyebilirsiniz.

Uzunca bir zamandır Puzzle Yapmak eylemine ara vermiştim. Geçen günlerde yeni bir puzzle aldım ve bunu Irak seyahatinden sonraya bıraktım ki puzzle aşkına yeni tutulmuş bir arkadaşımız Gülşah bana ulaşarak yardım istedi. Bildiklerimi öğretmek benim için hep zevkli olmuştur.

Hızlı bir şkeilde puzzle yapımına devam eden Gülşah bir hafta içerisinde parçaların yarısını buldu ve bir perde şeklinde yapımına devam etmektedir. Bu tarz parçaları yukarıdan aşağıya sırayla yerleştirme tekniğine dayanır ki bu normal dağınık yapımdan daha zordur.

En içten iyi dileklerimi de ileterek puzzle hakkındaki düşüncelerini burada yayınlamak ve Ravensburger markalı Dark Romance adlı puzzleını yaparken bana yollayacağı resimleri de aşama aşama paylaşmak istiyorum. Resmin orjinali ve yapılmış haline sağdaki resme tıklyarak ulaşabilirsiniz. Yapım aşamalarından bazıları da alttaki resim galerisinde bulunmaktadır. Arkadaşımız yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde puzzle’ını tamamlamıştır. Ayrıca kutluyorum kendisini.

Gülşah Diyor Ki;

Aslında herşey eeyore aşkıyla başladı. O’nun ihtişamına kapılıp girdiğim oyuncakcıda başka bir şeyin ihtişamıyla kendimi kaybedeceğimi asla bilemezdim. :) Ona ilk bakışta çarpıldım. :) İsmi: Dark Romance…

Puzzle deneyimi, sadece ilkokuldaki yapbozlardan ibaret biri için 1000 parçalık bu bebek biraz ürküttü doğrusu beni. Neresinden başlarım nasıl yaparım diye araştırırken karşıma çıkan immortalence’a sonsuz teşekkürlerimi de ayrıca sunarım. :)

Bıkmadan usanmadan benim manasız suallerime verdiği cevaplar, puzzle yaparken gösterdiği sabrı benim içinde göstermesi ayrıca çok takdire şayan.:) Yeni hedefim kendisine bu alanda rakip olmak zira inanılmaz güzel puzzlelarıyla beni şiddetle yeni şeyler yapmaya sevkediyo. :)

Puzzleıma gelince; Kesinlikle sabır işi. Özellikle benim gibi pek sabırlı olmayan türler için kesinlikle ilaç gibi. İstemesen de sana sabrı öğretiyor. :) Tek bi parça için yarım saat uğraşmak başlarda deli etse de uygun yeri bulduğunda bıraktığı sevinç tarifsiz.:)

Ne zaman bitecek bilmiyorum ama bitmiş halini görmek için sabırsızlanıyorum. Şu var ki bu bir hastalık ve ben bu hastalığa yakalandığım için çok mutluyum. İlkti ama asla son olmayacak. :)

Ayrıca Puzzle ile ilgili Puzzle Yapma Teknikleri ve Puzzle Seçmek adlı yazılarımızı da bilgi edinmek açısından okuyabilirsiniz.

Özellikler:

Marka: Ravensburger
İsim: Dark Romance
Parça Sayısı: 1000
Bitmiş Ölçüleri: 70cm X 50cm

[nggallery id=28]

immortALance

Yönetici

You may also like...

12 Comments

 1. […] Puzzle Seven Bir Arkadaştan (0) […]

 2. Çok güzel olmuş. Arkadaşa bizden de teşekkürler.

 3. grand ozgul termal tatil koyu

  resmin boyutunu gördüm gerçekten devasa büyüklükte,ortada yadsınılmayacak kadar büyük bir emek var bence ellerinize sağlık demek istiyorum bende bir PUZZLE hastasıyım…

 4. puzzleı sehpada yaparken, mukkavvanın üstüne mi almış? mukkavvaya mı yapıştırmış yani? mukavvasız sadece puzzle bttgnde yapıştırsak olmaz mı?

 5. mükemmel olmuş eline sağlık.birde ben bitirebilsem..

 6. Azimli ve başarılı birisi gibi görünüyorsun. Kolaylıkla başarabileceğine eminim. zira seviyorsun puzzle yapmayı :)

 7. puzzle yapmak bir zevk herbir parça için mutlu oluyorsun fakat ben çok karışık bir tablo seçtim.zorlanıyorum.

 8. arkadaşlar merhaba.bende bir puzzle hayranı olarak bir puzzle arıyorum fakat bulamadım.nerelerde bulabilirim aceba bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin kafayı bozacam.puzzle markası ART resim ise MANARA

 9. Arkadaşlar, bir puzzle yapmıştım yıllar önce, ressamın ismini hatırlayamıyorum, taşınırken kayboldu ve ben tekrar bulup yapmak istiyorum o puzzle’ı. BU TARİFİN hangi eser olduğunu bileniniz var mı? : Büyük bir kütüphane, duvarlar baştan aşağı ciltli kitaplarla dolu, 16. yüzyıl sanki, kolları tüllü gömlekler ve beyaz diz kapağına kadar uzun çoraplı asilzade kıyafetleri içinde erkekler, saçlarında bigudilenmiş peruklarıyla kütüphanenin ortasındaki dünya küresini inceliyorlar. Duvarlarda her yer kitaplarla ve raflarla dolu.. Rastlayanınız var mı? :))) Şimdiden teşekkürler.

 10. Beni en iyi siz anlarsınız, yukarıdaki mesajımda anlattığım puzzle’a taktım. bulmam lazım:(((

 11. Bana bu puzzle bulmada yardımcı olursanız çok mutlu olurum.şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.