12 Eylül 2010 Anayasa Değişikliği Referandumu Sonuçları12 Eylül 2010 tarihinde gerçekleştirilecek olan bir referandum var önümüzde. Anayasa Referandumu Sonuçlarıyla Oldukça önemli bir viraj aslında. Aklım ne kadar siyasete çalışmasa da mevcut paketi okudum ve değerlendirdim.

Bizim insanlarımızdaki ana zihniyet tamamen paket içeriği değil içeriği geliştirenlerin peşinden gitmeleridir. 12 Eylül 2010 Anayasa Referandumu için de bu tür bir hareket oluşacak. Keşke herkes bir oturup okusa ve özgür iradesiyle düşünse.

Size tavsiyem 12 Eylül 2010 Anayasa Refandumunda daha sağlıklı ve gerçekçi bir sonuç için teklif metnini okumanız… Bu arada öncelikli mühür “Tercih” yazan mühürlerin olacağı açıklandı.

Referanduma son iki gün kaldı ve ortalık duruldu. Hayır ile evet arasındaki toplam oy farkı da %5 civarlarında. Anketlerin gösterdikleri sonuçlar ya ikili bir bölünmeyi gösteriyor ya da şişirme sonuçları. En son ve net anket olan referandumda gerçekleri göreceğiz…

Referandum oy kullanma süreci bitti. Sonuçlar için açıklanma yasağı halen sürmektedir. Yasak kalktıktan sonra sonuçlar anlık olarak buradadır.

immortALance

Yönetici

You may also like...

152 Comments

 1. inadına hayır cahiller siz kim anayasa kim… eminim evet diyenler hiç anayasayı bilmiyorlardır. arkadaşlarım dogru diyor atamın kemikleri sızlıyor evet kazandı ama bilinki boykot sayesinde dogudan oy aldı

 2. aziz nesini yalancı çıkardınız.%60 olan geri zekalı oranı %42 ye düşmüş.utanın utanın….

 3. doğudan oy almışmış.sen nerelerden oy aldığınıda bilmiyosunki.illere bak sadece doğumu.hayır verecek iller belliydi öylede oldu zaten .arkadaşada katılıyorum bu gerizekalı oranında düşme gerçekleşmiş%42 ye düşmüş buda ülkemiz için bir gelişme..

 4. anlatanmazsınız arkadaşlar bu hayır diyenlere derdinizi.onların kafaları örümceklenmiş anlayamazlar boş yere dilimizi yoruyoruz.evet halk oylamasına sunmakla hata yapılmış bunlar alışmış devlet karar verecek bunlar koyun gibi onların dediğine uyacak.alışmamışlarki onlara karar hakkı verilmesine.birileri bişey diyo bunlar öyledir diyo ,onlar için başkalarının fikirleri değil onların fikirleri doğrudur.ama allahtan halkımızın çoğunluğu bunlar gibi düşünmedi.istedikleri kadar konuşsunlar ama onların istediği gibi olmayacak.bu vatanı bu milleti kandıramadılar kandıramayacaklar.(siz ve sizin gibi hayır diyen cahilller)

 5. evet ci arkadaslara ssleniyorum bırakın 80 90 lı yıllarıda geleceginize bakın varmı çakılan bir çivi varmı bir adım ileleme bunu konusun

 6. İktidarın getirdiği bu anayasa değişikliğinde tek bir maddenin öne çıktığını görüyoruz oda yüksek yargıyı iktidar partisinin emrine bağlamak. Peki bu ne anlama gelir?Anayasa mahkemesi,Yargıtay,Danıştay,HSYK gibi yüksek yargı organları iktidarların denetimine girecek. Yani özelleştirmeleri durduran , fahiş zamnları geri alan, yabancıya toprak satışını engelleyen, TEKEL işçilerinin haklarını savunan bir yargı olmayacak. ve ben bu yüzden hayır oyu kullandım . iyi akşamlar ..

 7. bırakırsanız 80 li 90 lı yıllardan bir adım ileriye gideceğiz.ama sizin gibiler varken zorrr.

 8. halk oylanamasına sunulması gerekir anayasa değişikliği çünkü bu evet diyenler hayır diyenlere laf ediyolar ama daha neye evet dediklerini bilmiyorlar yakında oturacak bi evin olmuyacak iki tatlı lafa aldanıp inananlar zamnında liderimiz M.K ATATÜRK aldı şimdi ise üç kuruşa satılıyor ab girebilmek için bu millet bumu sahip çıkma sor bakalım evet diyene neden vermiş oy

 9. Güneydoğuda boykot varken, İktidar devletin tüm imkanlarını kullanırken, referanduna evet diyenlerin % 95’i referandumun kelime anlamını bilmezken, yine referanduma evet diyenlerin % 90’ı ya ilöğretim mezunu veya hiçokul okumamış seçmenken, EVET’in % 58 oy alması bence çok az.

  Bütün bu olumsuzluklara rağmen HAYIR’ın %42 oy alması ve üstelik bu oyuda Ülkemizin tarihi ve turistik güzellikleriyle dışarıya karşı güzel bir görünüm sergileyen illerden alması ayrıcabir başarı sayılır.

  Bir poşet kumanya veya cuzi bir miktarda para karşılığı oy veren % 20-%25 civarındaki oylarıda çıktıktan sonra Genel seçimlerde EVET temsilcilerine nekadar oy kalıyor. Hesabını siz yapın.

  Bu Referandunmun galipleri tartışmasız HAYIR’cılardır

 10. Evet’leyen gerzekler :
  Apo’yla , Arınçla , E.Bağış’la , Çetin Altan’ın dönme çocuklarıyla , Hüseyin Çelik’le , Cengiz Çandar’la aynı safta yer aldınız ; aynı kemiği yaladınız …

 11. EVET’çilerin dediği oldu yaklaşık %60 okadar provekelere,propakandalara,köşe yazarlarınıza,ordudaki üst düzey hainlere,arka bahçeniz olan yargınıza rağmen heron gerçeğini,ses kayıtlarını,çuvallar dolusu darbe planlarını hartdiskleri,cd leri,telefon konuşmalarını,hatta gölcük donanmasından komutanın odasındaki karoların altına saklanan darbe planları vs bunlara ramen bu gerçeği göremeyen SİZ HAYIRCILAR KÖR’ler siz hala bu vatanı bu milleti sevdiğinizi iddia ediyormusunuz ? !ve melis ! senin yabancı uyruklu atalarının kemiklerinden bize ne ? başlarım kemiğinize,evet diyenlere gerzek diyen feridun odun ! o odunu 12 eylülde ananızın münasip yerine dakikada % 58 Hız ile nasıl Çaktık gördünüzmü dünya kaç bucakmış ? iktiğimin serseri beyinsizleri sizi…

 12. Anayasa referandumu sonucu | Bir Kalem Bin Kelam

  […] da çok şey değişecek. Bu durumda yapılacak en iyi şey sanırım 12 Eylül’ü bekleyip referandum sonuçlarını […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.