Evet arkadaşlar. Bir lüzum üzerine WordPress Robots Meta eklentisini Türkçe versiyonuna çevirmiş bulunmaktayım. Robots Meta eklentisi bizim blogumuzda gereksiz olan arşiv ve sayfaların indexlenmesini önleyerek hem kullanıcıyı hem de sitemizin optimizasyonunu sağlamakta. Ayrıca gereksiz link çıkışlarının önüne geçerek de PR seviyemizi korumayı amaçlamakta.

Yoast adlı sitedeki arkadaşımız tarafından yazılan bu güzel eklentimizin kendi sayfasındaki anlatımlarını da çevirmek isterdim fakat kafam zaten yeterince allak bullak olmuş durumda. :) İnşallah bir diğer boş vaktimde çevirisini yaparak sizlere sunacağım. Bunun için alttaki yorumlar kısmına yorum bırakırsanız eğer ben güncelleme yaptığımda yorum bırakan herkese mail aracılığı ile tek tek ulaşacağım.

Robots Meta Türkçe eklentisini indirmek için burayı, Eklentinin orjinal sayfası için burayı, destek forumları için de burayı tıklayabilirsiniz.

immortALance

Yönetici

You may also like...

3 Comments

  1. tskler deniyecegim bakalım nasıl bi eklenti

  2. Merhaba, siteniz üzerinden eklentiyi kurdum ayarlarımı falan yaptım ama eklentinin yeni sürümü panelde görüntülenince güncelledim ve tekrardan ingilizce oldu eklenti. Yeni sürümü için Türkçeleştirme çalışmalarınız var mı acaba?

  3. çok güzel eklenti sitemde kullanmaya başladım teşekür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.