Sahtekarlar ( Duplicity ) bir geçmişe bir geleceğe giden filmlerden. Öyle ki filmin yarısına kadar olayın ne olduğunu anlamakta zorluk çekiyorsunuz. Baş kahramanlarımız ise Ray Koval (  Clive Owen ) ismindeki eski bir MIG ajanı ile Claire Stenwick ( Julia Roberts ) adındaki eski bir CIA ajanı. Bu ikilinin ortaklaşa bir dolap çevirmesini ve bu sıra içerisinde yaşadıkları ilişkilere tanık oluyorsunuz. İlişki derken bir ilişkide olmaması gereken hemen hemen her şey mevcut Sahtakerlar filmindeki bu ikilinin ilişkisinde.

İzlemenin sanat olduğu bir dal. Öyle ki demin de bahsettiğim gibi izlerken filmin yarısına kadar olayı çözebilmiş olamıyorsunuz. Ancak yarısından sonra işler ufak ufak belli oluyor. Ne yazık ki film de tek sır bu. Zira aksiyon veya farklı bir çekici yan bulunmuyor. İki rakibin karşılıklı olarak ajanlar tutup birbirlerinin servetini çalmaya çalışması ve köstebek durumlarını izleyebileceksiniz Sahtekarlar filminde.

Filmin teknik bilgilerine gelince ise Sahtekarlar 20 Mar sinema severlerle buluştu. Toplamda 125 dakika olan film ise Türkiye’de 118 dakika olarak gösterildi. Universal Pictures’in yapımcılığını üstlendiği filmi ise yazan ve yöneten isim Geçmişi Olmayan Adam ( The Bourne Identity ), Medusa Darbesi ( The Bourne Supremacy) ve Son Ültimatom ( The Bourne Ultimatum) üçlemesinin de yazarlarından olan Tony Gilroy.

Boş zamanlarınızda izleyebileceğiniz Sahtekarlar (Duplicity) IMDb sitesinden 6.4 oy ortalaması alabilmiş bir film ve aile olarak izlenmesi Julia Robert ile Clive Owen’ın müstehcen sahneleri sebebiyle sakıncalı olabilecek bir film olabilir. Tabii ki bu ilenin tutumuna da bağlı olarak değişir.

Sahtekarlar – Duplicity Filmi Fragmanı

Sahtekarlar – Duplicity Filminden Fotoğraflar

[nggallery id=6]

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.