Şeytanla Anlaşma - the CovenantFilmin konusu Spenser Akademisi’nde okuyan 4 olağan üstü güce sahip gençlerin başlarından geçen bir olay üzerine. Olay öyle böyle değil. Vaktiyle yani 17. yüzyılda cadılarla yaptıkları anlaşma sonucu hepsi birer büyücü olmuşlar. Bunlar 5 aileymiş ve bu aileden teki tamamen yok olmuş. Diğer dördü ise anlaşmaya uydukları için ayakta kalmışlar. Her aileden büyücü neslini sürdürebilecek sadece 1 kişi var. Babadan oğula geçiyor. Tıpkı saltanatlık gibi.

Zamanında yok olan ailenin reisi bi hovardalık yapmış. Gayri meşru bir çocuk sahibi olmuş ve gücü ona geçmiş. Bundan kimsenin haberi yok. Herkes o aile yok oldu biliyor. Bu sırrı saklıyor herkes fakat bu 5. kişi gücün şehvetine kapılmış bir şekilde yaşıyor. Güç kullanmak alışkanlık yapıyor. Daha da fazlasını istiyor. Birilerinin buna dur demesi gerek. Ama kim diyecek.

Şeytanla Anlaşma - the CovenantNeyse filmi anlata anlata bitiricez gibi biraz anladığım kadarıyla tekniğine ineyim. Film tabiri caizse 7 kişi arasında dönüyor. Gayet kısıtlı bir kadrosu var. Oyuncu kalitesi değil kişi sayısı olarak. 5 büyücü, 2 tane de bunların manita. Arada bir bi anne gidip geliyor o kadar. Konusu da tek aksiyon var. Giriş, gelişme, sonuç. Gayet basit ama film izlediğim kadarıyla sürükleyici. Her karakterin kişiliği farklı. Mekanlar ve efektler idare eder. Bir şey dikkatimi çekti güç kullanırken gözleri gece kadar kararıyor. Heralde “Gözünü Karartmak” bu olsa gerek. Canınız illa ki film izlemek istiyorsa izlenebilecek bir film.

Yapımcı: Gary Lucchesi, Tom Rosenberg
Senaryo: J.S. Cardone
Oyuncu: Sebastian Stan, Taylor Kitsch, Chace Crawford, Toby Hemingway
Kurgu: Nicolas De Toth
Görüntü: Pierre Gill

immortALance

Yönetici

You may also like...

22 Comments

  1. saol paşa

  2. allahım ne kadar ergenler yaa insan birerkeğibeğendiğini böyle anlatmazki süt dokunmuşbunlaraa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.