Sinan Çetin Türk sinemasının tartışmasız usta yönetmenlerinden birisidir. Son filmi Kâğıt ile yine gündeme geliyor. Reklam, belgesel, sinema gibi alanlarda hem senaryo hem de yönetmenlik yapmış birisi oalrak çoğu zaman kamera arkasında bazen de kamera önünde görebiliyoruz kendisini.

Geçmişte Komiser Sekspir, Pardon, Çocuk, Plajda, Propaganda gibi filmleri mevcut olan Sinan Çetin bu işe yıllarını vermiş bir isim ve dram tarzında gerçekten çok iyi bulduğum bir yönetmen. Propaganda gibi gerçekten defalarca izlenebilecek filmlerin altına imzasını atmıştır. Şimdi ise fragmanlarından gördüğümüz kadarıyla çok güzel bir film için daha kolları sıvamıştır.

Bir Sinan Çetin filmi olan Kâğıt Filmi saçma sapan olan yasaklara değinen bir film olacak. İnsanların hayatına haklı olmadan müdahale eden, özgürlüklerini kısıtlayan kanunların aslında yanlış olduğunu belirten bir yapıya sahip. Sadece sabahları zeytin yemenin yasaklanmasının bile doğuracağı sonuçları yani gereksiz kargaşaları konu edinmiş bir film olacak Kâğıt filmi.

Filmin başrollerinde Öner Erkan, Ayşen Gruda, Zeynep Beşerler, Zafer Ergin gibi usta oyuncular bulunuyor. Film toplam süresi ise 105 dakika olacak. Senaryo ve yönetmenlik koltuğu ise Sinan Çetin’e ait. Beyaz Perde’ye giriş tarihi ise henüz kesinlik kazanmış değil.

Son zamanlarda güzel bir Türk yapımına hasret kaldığımızı düşünüyorum. Fragmanından beni etkilemeye başladı ki çoğu fragman beni etkileyemez. Filmden özet değil filmin ta kendisi gibi duruyor. Şimdi sizi fragman ile başbaşa bırakıyorum.

Sinan Çetin Kâğıt Filmi Fragmanı

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.