Dünya’nın bir çok ülkesinde özellikle de Afrika ülkelerinde başa bela olan ve buralardan Dünya’ya dağılan AIDS virüsü gibi cinsel yol ile bulaşan ölümcül virüsleri önlemek için Sıvı Prezervatif ( Kondom  veya Condom ) icat edilmiş durumda. Zaten normalleri bunu engelleyebiliyor ama bunun farklılığı ne?

Afrika’da ve Güney Asya ülkelerinin bazılarında hâla erkekler prezervatif kullanmaya zorlanamıyorlar ve tecavüze uğrayan, toplu tecavüzlere uğrayan kadınların çok olduğu Afrika ülkelerinde kadınları bu virüsten koruyacak olan sıvı prezervatifi kadınların kullanacak olması bu prezervatifi ayrıca ilginç kılıyor. Moleküler zincirden oluşan sıvı prezervatif  jel bir madde şeklinde ve  sperm gördüğü anda katılaşarak mikroskopik olarak spermleri hapsediyor. Bunun için de Ph seviyeleri kullanılıyor.

Bill Gates Microsoft‘tan emekli olduktan sonra kurmuş olduğu yardım kurumundan bu araştırma için 100.000 Dolar para aktardı. Bu sayede jel geliştirilerek diğer virüslere karşı da etkili hale getirilecek ve araştırma devam edecek. Daha önceleri fırtınaya kafa tutmak, farklı soğutucular üretmek gibi ilginç işlere bulaşan Bill ve eşi Melinda bu sefer de bu ilginç buluş için çalışıyorlar.

Dünya sağlığı için büyük bir adım olabilecek sıvı prezervatif Afrika’da yaygın olarak kullanıldığı taktirde verimli sonuçlar alınabileceğini düşünüyorum. %60 olan AIDS’li kadın nüfusu bu şekilde çok daha aşağılara düşecektir ama bu zaman ister orası ayrı…

Yukarıda da okuduğunuz üzere Dünya büyük bir tehdit altındadır ve bu hastalık kendini belli etmemektedir. AIDS gibi cinsel yollarla bulaşan virüslerden korunmak için “Bana Bir Şey Olmaz!!!” demeyin. Prezervatif kullanın. Hem baksanıza ne kadar canlılar. Cinsel hayatınıza renk katacaklardır. :)

immortALance

Yönetici

You may also like...

4 Comments

  1. kobay olarak afrikalı yetimleri bulmuş demek ki Bill Götz, ya da Melinda test etmiş mi ki acaba:)

  2. sağlıklı bir hayat istiorsanız bunları lütfen kullanın geleceğimiz için çocuklarımız için tedbirimizi almalıyız….

  3. her işin başı sağlık. sağlığımız yerinde olsun hepsi olur.

  4. çok süper bu prezervatif kullandım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.