Son Oyun ( Thick as Thieves ) 3 Nisan 2009 tarihinde Hızlı ve Öfkeli 4 ile aynı gün sinemalara merhaba diyen bir film. Usta soyguncu ve hırsızlığın kurallarına göre yaşayan Keith Ripley ( Morgan Freeman ) ve Miami’den ithal New York sokaklarında hırsızlık yapan yakışıklı adam Jack Gabriel (Antonio Banderas) bir ortaklık yaparlar. Hedef tanesi 20 milyon dolarlık iki yumurtadır.

Film sıradan soygun filmleriyle aynı karakteristlik özelliklere sahip. Asla Ocean’s serisinin yanında bile geçememiş tarzda. Son Oyun hırsızlık entrikalarıyla dolu bir senaryoya sahip. Yaratıclık pek iyi değil filmde. Yine de oyuncuların kalitesini göz önüne alırsak filmi güzelleştiren bir etken diyebiliriz. Alexandra Korolenko rolündeki Radha Mitchell ise Son Oyun’da Ripley’in vaftiz evladı rolünü oynuyor. Filmi anlatmak zor çünkü her yanı bir ipucu taşıyor ve birini size söylediğim taktirde filmin tamamı berbat olabilecek nitelikte. Daha önce de söylediğim gibi tahmin etmesi elinizde tek ipucu olduğu taktirde zor. Tek iyi yanı izleyiciyi hiç uyandırmayışı.

Yeni sinemalara giren Son Oyun ( Thick as Thieves ) IMDb’den sadece 6.1 puan ortalaması alabilmiş film. Dizi yazarı Ted Humphrey tarafından yazılmış  Mimi Rederin yönettiği 104 dakikalık film sdıkıldığınız bir anda izleyebileceğiniz filmlerden.

immortALance

Yönetici

You may also like...

1 Comment

  1. Çok Güzel Bir Film Tavsiye Edebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.