Bugünkü hutbemizin konusu arkadaşlar edebiyat sitesi. Binlerce üyesiyle mutlu mesut bir şekilde edebi eserlerini paylaşan insanların barındığı bir mezar. Aslına bakarsanız isminden korkmamak gerek. Asıl korkulacak yanı içeriği. Çok geniş bir içeriğe sahiptir.

Sitede bazı bölümlere 24 saat içerisinde 2 konudan fazla girmek yasak. Sebebi ise peş peşe girilen konularla çoğu yazarın şahane yazılarının altlara sürüklenerek göz önünden uzaklaşması ve değeriniin anlaşılamamsı. Girilen şiirlere, denemelere falan bakınca gerçekten kalitesini ortaya koyuyor.

Siteye en son girdiğimde “7,366 kayıtlı üye bulunan forumda toplam 159,431 ileti gönderilmiş.” Bu da kişi başına düşen gayri safi milli hasılat olarak yaklaşık 22 post iletiye denk geliyor. Bugün bu oran frmtr.com‘da 10, donanimhaber.com da ise 50 dir. Yani gayet iyi bir orandadır. Kullanıcıları aktiftir. Bir çok forum gibi boş beleş konulara yer verilmemiş direk olarak edebiyat ağırlıklı kültür ve sanatla uğraşılmış. Yorumlar ise “Ellerine Sağlık” “Güzel Olmuş” “+rep” gibi tek cümlelik değil gayet uzun ve eleştirel.

Görünüm olarak gayet sade bir görünümü var. Hatta o kadar ki ne gözü yoruyor ne de reklamdan geçilmeyen forumlar gibi sinirleri bozuyor. Nedir onlar öyle kıpır kıpır şeyler.

Kısacası edebiyat ile ilgileniyor ve gerçek, seviyeli ve kaliteli bir ortam arıyorsanız Tabut.Net’i sonuna kadar tavsiye ederim.

Güncelleme:

Üye Sayısı     : ==> 11.955

Yorum Sayısı: ==> 312.699

Üye Başına 26,15 Yorum…

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.