Geçen yazımda Holywood adayı olmasını bildirdiğim Takva Filmi bu sefer de European Discovery’e aday gösterildi. Toplam 63 film arasından seçilen 4 film içinde gösterilen Takva aşırı inanç sahibi bir adamın modern dünya ve onun nimetleri sonucu alt üst oluşunu anlatıyor. “Takva”, Toronto Film Festivali’nde “Kültürel Yenilik Ödülü”, Berlin Film Festivali’nde “En İyi Film”, Saray Bosna Film Festivali’nde “Fipresci Ödülü” dahil olmak üzere pek çok festivalden ödülle döndü. Bakalım bu ilk filmini çeken ve gelecek vaad eden yönetmenlere verilen ödülden Takva bir pay çıkartabilecek mi?

European Discovery 2007”ye aday gösterilen filmler, Avrupa Film Akademisi’nin 1800 üyesi tarafından izlenecek ve üyeler 1 Aralık 2007 tarihinde Berlin’de oy kullanacak.

immortALance

Yönetici

You may also like...

1 Comment

  1. Çoğu insan filmdeki mesajı anlayamamış, filmi önyargılı izledikleri için veya filmin başlangıç ve sonunu idrak edememiş. Dergahta yaşamını sürdüren ve sıkıntısız yaşamını ibadetini yapan müridin, bunu dünya hayatıyla sürdürdüğünde oldukça zor olduğunu görüp yaşayıp felç olmasıdır. Dergahlarda yaşayıp dini yaşamak kolay. Önemli olan dini kendimizi dünyadan soyutlamadan yaşamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.