TEchnorati LogoTechnorati bilindiği üzere dünyadaki blogları listeleyen ve onları aldıkları linklere göre sıralayan bir dev. Yanlış hatırlamıyorsam eğer Google gibi bir dev arkasında. Sürekli olarak da gelişimde olan bir yer.

Technorati bir kaynaktan aldığım bilgiye göre içinde WordPress yaratıcı Matt’in de bulunduğu 4 siteyi farklı sebeplerden dolayı Technorati Top100 Listesinden Banlamış.

İşte Sebepleri & Bloglar

1-Popüler Bir Yama Yapın

Yama yapan kişi olan Alex King dünya çapında popüler bir yama icat eder. 87,909 link alır. Technorati’ye göre Alex King bu değere uygun değildir ve sonuç olarak şutlanır.

Alex King

Alex King’in Plugininin anasayfası‘na Yahoo verilerine göre 1.7 milyon link verilmiş.

2-Kurnaz Olun & Link Takası Yapın

John Chow muhtemelen Technorati’deki hilelere en büyük örnek. Kişilerle link takasına giderek TEchnorati sırasını epey yükseltmiş fakat Technorati süpriz yapmayarak onu da ilk 100 listesinden kovalamış. John, Alex kadar iyi değilmiş ve sadece 5649 link alarak 44. sıraya kadar gelmiş Technorati’de.

John Chow

John hata yaparak okuyucalarına kendisine link vermesini söylemiş ve sonucunda banlanmış.

3- Bir Blog Altyapısı Tasarlayın

Matt Mullenweg hepimiz biliyoruz ki WordPress sahibidir. Technorati Top100 liderydi bir zamanlar. 79,344 link almış vaktiyle.

Matt Mullenweg

Banlanma sebebi ise WordPress yazılımında linkler kısmında kendisine link vermektir. Bizim de WordPress-Tr’den aldığımız scriptlerde bazı linkler var. Aman dikkat diyelim ve sonuncusuna geçelim.

4-Popüler Bir Tema Üretin

Binary Moon son şanslımız ve kurnazımız. Tasarlamış olduğu Regulus teması ona 9,476 link ile 14. sırayı getirmiş Technorati Top100 Listesinde. Ne yazık ki Technorati bunu sevmez ve akıbet olarak diğer 3 kişiyle yoldaşlık yapıyor.

Binary Moon

Technorati böylece sevmediği şeyleri yapanlara göz dağı veriyor. Buradan bu bilgiyi de verelim dedim. Buyrun Yazının Orjinal Metni’ni bir okuyun yalnız İngilizce’dir.

immortALance

Yönetici

You may also like...

4 Comments

  1. Ben de bir kaç tema Türkçeleştirdim fakat işe yaramadı :)

  2. Ben de Bildirgeç Temasını yaptığımda link sayım bi anda artmıştı

  3. Savaş Çocuğu

    vay be bende diyorum neden techn. de bızım rankler artmıyor. Bu adamlardan fırsatmı kalır:)

  4. Üzeyir TANDOĞAN

    Bu bilgiyi Türkçeleştirip bizlere sunmanız büyük incelik, internet konusunda daha öğrenecek çok şey olduğu kanısına vardım sayenizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.