The Babysitters CoverThe Babysitters – Çocuk Bakıcılığı filmi çocuklarına bakmak isteyen çocuk bakıcıları arayan evin beyleri ve evin beylerine özel hizmet veren lise çağındaki yaşı tutmayan çocuk bakıcılarının macerasından oluşuyor. Tabii ki bu hizmeti başlatan Shirley Lyner ( Katherine Waterston ) ve O’na çocuk bakıcılığının bu türüne başlamasına ilham veren Michael Beltran ( John Leguizamo ) ve Shirley’nin bir numaralı arkadaşı Melissa Brown ( Lauren Birkell ) ve evin beyi Michael’in eşi Gail Beltran ( Cynthia Nixon ) başrollerde oynuyor.

Michael karakterini canlandıran John Leguizamo Buz Devri serisinin Sid karakterine ses veren birisi. Shirley karakterindeki çocuk bakıcılarının başı Katherine Waterson ise Türkiye’de tanınmamış 7 filmde oynamış şimdiye kadar fakat oldukça güzel bir oyunculuğu olduğunu belirtmek gerekir. Bir diğer oyuncu Michael’in eşi de Sex And The City filminde ve dizilerinde Miranda Hobbes karakteriyle karşımızdaydı.

The Babysitters filmi dram ve erotik içerikli bir film ve küçük yaştaki çocukların veya bütün ailenin birlikte izleyebileceği tarzda bir film değil. The Babysitters – Çocuk Bakıcılığı; adı çok masum dursa da kendisi çok farklı bir film. Çocuk bakıcılığı sadece bir araç olarak kullanılmış. Al Capone’un kartvizitinde nasıl İkinci el mobilya satıcısı yazıyorsa bunların yani çocuk bakıcılarının kartvizitinde de Çocuk Bakıcıları yazıyor fakat yaptıkları iş farklı.  Kalite olarak çok da iyi değil ve o yaştaki kişilerin öyle bir konuda kullanılması gerçekten pek iyi değil. Yine de güzel bir konuya değindiği için kendini kurtardı diyebilirim. Şöyle ki; lise çağında para bulmak için özellikle de üniversite için kötü yollara düşmeyi bile göze alan kişilerin karşılaşacağı zorluklar ve çoğu zaman bunun olayları çözdüğü değil daha da berbat ettiği gerçeğini gözden kaçırdığını görebiliyoruz.

Filmin teknik detaylarına gelince de senaryosunu yazan ve The Babysitters filmini yöneten isim bu filmden önce hiç film yönetmemiş ve sadece bu film kadrosundan Lauren Birkell’in oynadığı The Woods filmini yazmış olan David Ross var. Filmin süresi 90 dakika ve 2007 ABD yapımı.

Çocuk Bakıcılığı Fragmanı

The Babytsitter – Çocuk Bakıcısı Film Fotoğraf Arşivi…

[nggallery id=3]

immortALance

Yönetici

You may also like...

1 Comment

  1. slm ben metin 2 deki EdiLee

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.