The Godfather Baba Part 1 AfişNew York şehrindeki bir kaç aileden yani mafyadan sadece biri onlar. Carleone Ailesi. Godfather filminin başrol Ailesi bu aile. Birinci bölümde genellikle Türk olarak bilinen Solozzo ile mücadele ediliyor. Solozzo Carleone Ailesi’ne bir uyuşturucu işi teklifiyle gelir ve kabul edilmez. Önce Carleone Ailesi’nin babası Don Vito Carleone (Marlon Brando) onlara bir casus gönderir ve bu casus öldürülür ardından ise Don.

Michael yani Al Capone ise bu olaydan sonra ortaya çıkıyor filmde. Ailenin sivil üyesi olan ve o tür işlere burnunu sokmayan bir çocuktur Michael. Genellikle evde babasına yardımcı olan öz abisi Sonny (James Caan) ( Öfkeli ve sert )ve evlat edindikleri avukat Thomas ( ailenin hukuk bürosu gibidir ). Yani Michael Carleone ailesinden uzak sevgilisiyle yaşayan bir askerdir diyelim.

Michael babasının vurulmasından sonra Solozzo ile bir intikam mücadelesine girecek ve sonucunda ortalığı iyice karıştıracaktır. Micheal ise uzak diyarlara saklanmaya kaçacaktır. Bu arada New York sokaklarında savaş başlar ve abisi Sonny de bu olaylar sırasında kurşuna dizilerek öldürürülür.

Film 1972 yılında çekilmiş ilk bölümdür. İkinci bölüm 1974 yılında üçüncü bölüm ise 1990 yılında çekilmiştir. Al Capone bütün yaşlarda hemen hemen izlenebiliyor yani. Aksiyon bakımından en iyi bölümdü çünkü herşey eskiydi. Arabalar falan aynı tip, silahlar antika silahlar, şapkalar değişmez. Filmde mafya babalarının kolay öldürülmesinden başka gözüme batan bir durum meydana gelmedi ki 175 Dakika süren bu uzun Amerikan Filmi 175 Dakikanın nasıl geçtiğini anlamamanızı gayet başarıyla sağlamış.

The Godfather Fragman

immortALance

Yönetici

You may also like...

3 Comments

  1. çoq etkileyici ama bu adamı örnek alan bissürü çocuk wr!!

  2. bakın artık filmlere bu zihniyetle bakmak gafletinden artık kurtulmalıyız! baba ki dünya klasiğidir! eğer kötü eleştiri yapmak istiyorsanız gidin bunu recep ivedik’e yapın!

  3. Ben gayet sevgi dolu yazdım bu yazıyı. En iyilerim arasındaki bir filmdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.