The Godfather Baba Part 2The Godfather Part II bizi bu sefer geçmişe götürüyor. The Godfather ( Baba ) Part I‘in devamı niteliğinde olan filmde don Vito Carleone’nin nasıl mafya babası olduğu ve oğlu Micheal’ın aile işlerini Las Vegas, Hollwood ve Küba’ya yayışını anlatıyor.

Artık Carleone Aile’si karanlık işlerden sıyrılarak meşru olma çabası içerisindedir ve Micheal bunun işin büyük mücadele vermektedir. Ellerinde tuttukları diplomasiyi de kullanarak bu alanda biraz daha ileriye gitme çabaları konu alınmış. İlk filme oranla daha az aksiyon ve mafya tarzı besleyen film çizgiden düşmüş. Genellikle devam niteliğinde yaşanan sorunlardan birisini de The God Father ( Baba ) Part II’de de görebilirsiniz.

Toplam süresi 200 dakika olan 1974 ABD yapımı film İngilizce, İtalyanca, İspanyolca ve Latince olarak 4 dilde yayındadır.

The Godfather Part II Fragman

immortALance

Yönetici

You may also like...

3 Comments

  1. murat ışıkalan

    Devam filmi olmasına rağmen gayet başarılı bir yapıt. özellikle robert de nironun marlon brandonun gençlğini,bire bir marlon brandonun hareketleriyle oynaması(oscarlık oyunu) izlemeye değer.

  2. […] ortalama puan alarak en iyi film durumunda. İkinci ise  331,000 oylama ile yine aynı puandaki The Godfather serisinin ilk filmi ve onların peşinde de 118.000 oylama ile 9.0 puandaki serinin ikinci filmi […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.