TTnet bilindiği gibi eski ve yeni abonelerine farklı tarife uyguluyordu. Bu konuda açılan dava tüketici lehine sonuçlanmış.

Ben 4 yıldır kullanıyorum en son tarifeden yararlanamadım bir tek. Sanırım yağlı müşteriyim. 256 kbps bağlantı ile girdim 1024 ile devam ediyorum. Akıl sır erdirebilmiş değilim hala strateji ve tarifelerine. Sürekli karışık tarifeler uyguluyorlar ki anlayıp eleştirmesinler diye. Bir kullanıcı kısmına kıyak yaparken diğer taraftan bunu çıkartmak niyetine kampanyayı dokundurmuyor bile.Ne yazık ki TTnet bu konuda bu işi meslek edinen Tüketici Haklarını Koruma Derneği’ni göz ardı ediyor gibi. Adamlar bu iş için para alıyorlar. TTnet tarife uygulasa da mahkemeye versek diye. Ben çözdüm işi ama uyanamadı hala TTnet.

Neyse fazla kurcalamaya gerek yok. İçinden çıkamıcaz. Sonuçta eski ve yeni abonelere uygulanan farklı tarifelerden dolayı mağdur olan taraf üyeliğini iptal ettirerek daha ucuz olan tarifeye geçebileceklermiş. Tabi uyanık TTnet kullanım garantisi sonucunda satıyor hizmetlerini ve promosyon (Göz boyama veya karşılık ) olarak bir adet modem veriyor. Bu kullanıcılar yani belirli bir süre paketi kullanmayı taahhüt eden kullanıcılar ne yapacak? Daha uyanık olan Hukukun Egemenliği Derneği Genel Başkanı Avukat Erdem Akyüz, Tüketici Sorunları Mahkemesi’ne dava açmış. Böylece mahkeme de tüketiciden yana karar vermiş.

Şimdi ne yapıyoruz hemen bi TTnet tarifesi seçiyoruz. Terk-i Kazık Paket yaprak Kucaklaş-ı Kıyak Paket ‘i seçiyoruz hemen. Tabi ben bu yazıyı yazarken en son geçerli tarife buydu. Değişmeden bakın derim. Uyanık olun.

immortALance

Yönetici

You may also like...

4 Comments

 1. Bu TTnet in tarifelerini hâlâ anlamış değilim yaa.
  Şurada kaç yıllık hukukumuz var ama o taze kan peşinde.
  Son günlerde de bakım adı altında başlattığı bağlantı kesme olayına da ayrı kıl oldum.
  Hızladığımız falan da yok.
  Kekliyor bizi…. (aswh)

 2. iyi geceler,
  bi dava da adsl için telefon hattı alma zorunluluğu için açılmış. Tekel olmak haksızlık yapmak hakkı da tanıyor mu?
  blogunuz oldukça hoş
  kolay gelsin

 3. Öncelikle saolun.

  Tekel olmak herkesin bildiği gibi haksızlık yapma hakkı vermez. Zaten bu yasalarla da engellenmektedşr görüldüğü gibi.

 4. insanlara hediye diyerek kazik atıyorlar 24 ay tahütü olmayanlara belirli miktar indirimli ücret alıyorlardı ama bizim gibi tahütlüleri yararlandırmadilar 2 sene biryere kipirdiyamamak da cabası saygilar

Comments are closed.