Türkiye’de interneti geliştirme ve yaygınlaştırma çabasındaki TTnet %10’luk internet kullanımı oranını arttırmak için her yere kablosuz internet ve bir çok kampanya sunduktan sonra şimdi de yeni bir kampanyanın temelini atmış durumda.

Bu kampanya neticesinde TTNet Ucuz Bilgisayar satacak ve insanları internete bağlanmaya teşvik edecek.

TTNet Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, kampanyanın birkaç ay içinde başlayacağını açıklıktan sonra şöyle söyledi;

“Fiyatı ucuz ve taşıması kolay olduğu için her yerden internete ulaşılabilen, gençlerin yoğun ilgi gösterdiği notebooklar üzerine bir kampanya yapmaya hazırlanıyoruz. Ürünü, en ekonomik fiyata, birkaç marka ve modelde, taksitle ve 2 yıllık abone olma şartıyla satmayı düşünüyoruz. Kampanyadan büyük bir abone dönüşü bekliyoruz.”

IPTV hizmetinin üç büyük şehirde bu yıl içerisinde hizmete gireceğini açıklayan Yılmaz, bu hizmetin 22 ile yayılacağını söyledikten sonra 8 Mbps hızındaki internetin testlerine de başlayacaklarını duyurdu.

Bu durumda Türkiye’de interneti her eve sokmaya kararlı duran TTnet, elbette her aboneden büyük bir geridönüş alıyor ve şu adna sektörde tek tabanca durumunda. Artık Türkiye’de bu durumunu pekiştirmekten çok garantileme aşamasına geldiklerini söyleyebiliriz.

immortALance

Yönetici

You may also like...

6 Comments

 1. Bu konuya iki açıdan bakmak gerekir.

  1)Yurt dışındaki internet için ödenen fiyat ve Türkiye’de ki fiyat farklılıkları

  2)TTNet Genel Müdürü Tahsin Yılmaz
  bey ; kampanyanın birkaç ay içinde başlayacağını açıklıktan sonra şöyle söylediği

  “Ürünü, en ekonomik fiyata, birkaç marka ve modelde, taksitle ve 2 yıllık abone olma şartıyla satmayı düşünüyoruz” yapılan açıklamada ki marka ve modellerin gerçek pazardaki fiyatları , markaların kaliteliliği..

  Hepimiz biliyoruz ki en pahalı internet kullanan ülkelerin başındayız. Telefon açmasakta sabit ücreti olan, normal fiyatı vergilerle 49-69-89 Tl denk gelen internet faturaları ödemekteyiz.(sınırlılarda durum daha da karışık bir hal almaktadır.)

  Dünya pazarında kullanılan internet’in fiyatının ülkemizde bu kadar pahalı hale gelmesi , Kullanıcı oranın azlığı,Genellikle kullanıcıların sınırlı internet seçmesi ve sınırsızı pahalı bulması,İnterneti sadece faturalarımıza yada belli başlı windows live messenger da arkdaşlarımız ve iş için kullanmamızdan dolayı sınırlı interneti tercih etmekteyiz.

  Belli oranlarda ikiside bize fayda sağlamaktadır,fakat Türkiye vergi ülkesi olması , TTNET’İN TÜRKİYE DE TEK İNTERNET SAĞLAYICISI olması fiyatların bu kadar pahalı olmasına bir sebeptir. Başka şirketler tabiki var ama pazar çoğunluğunun TTNET in elinde olması pazara hakim olması anlamına gelmektedir.İlk önce TURKCELL, VADOFON gibi yurt içi ve yurt dışında aktif olan güçlü şirketlerin internet pazarına girmesi ve kullanıcı oranından çok ; seçenek oranını oluşturması gerekmektedir.Bu sayede zaten kullanıcı oranı artacaktır.

  Model ve markaların neler olacağını bilmeden bu kampayanın nekadar tutulacağı şüphelidir.Buna benzer daha önce TNNET kampayalar yapmıştır zaten.(özellikle internet faturası yatırmaya giderken görmüştüm 2- 3 sene önce:) ) Pek fazla rağbet gördüğünüde söyleyemem.

  Gelelim alacak kişilere herzaman bilgisayarı iş amaçlı veya sohbet gibi şeyler için kullanmayız (özellikle erkekler).Oyun gibi şeyler içinde kullanırız.Alacağınız notebooklar ihtiyaçlarınızı karşılamazsa yada modelleri bilmeden internet olsun diye alınırsa büyük sıkıntılarla karşılaşırsınız ilerde.

  Kullanıcı potansiyelini arttırmak için yada elinde bulunan yeterli görebilceği kullanıcıyı kaybetmemek için TTNET in fiyatları biraz da makul miktara çekmesi daha doğru olucaktır.Yani yapılacak en iyi kampanya budur aslında.

  Tam doğrusunu bilemiyorum ama duyduğum kadarıyla yakında bir zaman içerisinde TURKCELL bu pazara girecek ve ozaman asıl kampanyaları göreceğimize de eminim ..

 2. “Bugün deli gibi download imkanı sunan hizmetleri olmasına rağmen upload hala düşük ki bunu da açıklamak biraz güç.”

  Hala telefon hatları uzerınden internet sağlanması bu işin biraz daha kalitesiz olduğunun göstergesidir.

  Sonucta normal bir kablo sistemiyle Tv izlerken ki aldığımız sonuçla uydu sistemindeki kablolarla aldıgımız sonuclar farklıdır ..İkiside aynı canaga baglı olsada birazda işçisel durumlar bunlar :)

  Bir baska değişle de uploadlarımız dusuk olması rapidshare ,megavideo gibi sitelerde yabancı ulkelerde ki kullanıcıların kullandıgı ınternet hızı,kalıtelı bılgısayarlar v.s eklenebılır.Bunlar gerceklıgı ve yanlıslıgı tartısılabılır seyler tabıkı :)

  ADSL 2 altyapısını desteklememekte hatta modemlerimiz bile dotsis 1 veya dotsis 1,01 (dotsis kelimesini yanlış hatırlamıyorum umarım :) ) 8 mbit üzerindeki internetler kablo internet teknolojisinde daha etkili birşekilde çalışmaktadır ve Dotsis 2.0 uyumlu modemlere ve gerekli olan altyapıya ihtiyaç duymaktadır.

  Şuanki kullandığımız normal modemlere bakıldığında enfazla 8 mbit kadar çıkartabilirler. üzerindeki hızlarda kablo internet ve uydu teknolojisini kullanmak zorunda olduklarını çok iyi biliyorlar bunlarda masraf ve özellikle türk halkının karşılayamayacağı fiyatlarda olucaktır.

  http://online.turksat.com.tr/tarife.htm bu adreste fiyatlara baktıgımızda Yine de TTNET oranla fıyatlar bıraz daha asagıdadır.

 3. […] evvel başlattı bilgisayar kampanyası kapsamında LG Netbook kampanyası yapan TTNet şimdi de İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik […]

 4. TTNet Toshiba NB200 Kampanyası | Bir Kalem Bin Kelam

  […] İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş ile beraber yapılan bu ucuz bilgisayar kampanyası ile dağıtılacak Toshiba NB200 modellerinin özellikleri […]

 5. TÜRKİYE DE İNTERNET SİTESİ BAHALI AYNI BENZİNDE OLDUĞU GİBİ KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE YİĞİT BİRİ ÇIKIP TA BU ŞU SEBEBTEN OLUYOR DİYE AÇIKLAMIYOR ÇIKIYOR BİRŞEYLER SÖYLÜYOR KİMSE ANLAMIYOR BUNA BİR HAL ÇARESİ BULUNMALI EV TELEFONUMU HİÇ KULLANMIYORUM İNTENETİDE AYNI DERECEDE 32 TL İNTENET 20 TL TELEFON HER AY AYIP BU YA AYIP KULLANILMADIK TELEFONA VE İNTERNETE BUKADAR PARA YAZIKLAR OLSUN BUNU DÜZELTİN SAYIN YETKİLİLER İŞŞİZE DERMAN OLMAYAN ANAYASA ,DENİZ BAYKAL, BÜLENT ARINÇ ERGENEKON GİBİ ŞEYLERLE UĞRAŞILACAĞINA BUNLARLA UĞRAŞIN AMA NEREDE ALIŞMIŞLAR MİLLET SOYMAYA ANAYASA KABUL OLURSA İŞSİZLİĞE ÇARE BULUNACAKMIŞŞŞŞ

 6. türkiyede internet çok pahalı.ayrıca telefona bağlanmak zorunluluğuda interneti 4 kat fiyatlandırmakta.ayrıca her hangi bir kampanyaya girseniz bile aynı fiyat ödemiyorsunuz.ben 49 luk kampanyadayım 57 fatura geliyor.birileri bir şeyler beceriyor gibi??????böyle şey olmaz sabitse sabittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.