Bugün elektronik posta kutuma düşen bir postada TTNet kendi adlarının kullanılarak dolandırıcılık yapıldığını belirtiyordu. Ben bunu sizlere duyurmak istedim. Çeşitli telefon numaralarından aranarak TTNet müşteri hizmetlerinden arıyoruz denilerek kredi kartı veya kişisel bilgiler alınmak suretiyle dolandırıcılık yapıldığı saptanmış.

TTNet kesinlikle kendilerinin müşteri hizmetleri oalrak aramadığını, sadece 444 0 375 nolu numaradan sesli yanıt sistemiyle borçlarını hatırlattığını ve istenildiği takdirde müşteri hizmetleri temsilcisine bağlanmadan kendiniz tuşlayarak kredi kartınızla borcunuzu ödediğinizi belirtiyor. Daha açıklayıcı olması için gelen maili aynı şekilde aşağıya yazıyorum. Siz siz olun bu tür aramalara itibar etmeyiniz vetelefonu hemen kapatınız.

Değerli Müşterimiz,

Son günlerde bazı müşterilerimizin farklı telefon numaralarından “TTNET Müşteri Hizmetleri” adı altında arandıkları ve farklı gerekçeler kullanarak kendilerinden kredi kartı bilgilerinin istendiği tespit edilmiştir.

TTNET A.Ş. tarafından 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri haricinde başka bir numaradan arama yapılmamaktadır.

444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri yetkilileri tarafından yapılan aramalarda hiçbir zaman kredi kartı, şifre gibi özel bilgiler sorulmamaktadır.

TTNET A.Ş., müşterilerinden e-posta yoluyla hiçbir şekilde bilgi talep etmemekte ve kişisel bilgilerinin tamamını istememektedir.

TTNET A.Ş. sadece son ödeme tarihi geçmiş ama henüz faturasını ödeyememiş abonelerimize Sesli Yanıt Sistemi (IVR) ile otomatik arama yaparak borcunu hatırlatmaktadır. Bu aramalarda abonelerimiz, eğer uygun görürlerse telefon tuşlarını kodlayarak sesli yanıt sistemindeki ilgili menü aracılığıyla kredi kart bilgisini sadece kendisi kullanarak fatura borçlarını ödeyebilmektedir. Ancak bu işlem sadece sesli yanıt sistemi aracılığıyla yapıldığından abonelerimizin, bu işlem esnasında Müşteri Hizmetleri yetkililerimizle hiçbir şekilde teması olmamaktadır.

Müşterilerimizin, bu tür kötü niyetli kişilerin dolandırıcılık faaliyetlerinden dolayı zarar görmemesi için benzeri durumla karşılaştıklarında, herhangi bir bilgi vermeden ve sisteme bilgi girişi yapmadan görüşmeyi sonlandırmalarını tavsiye ederiz.

Saygılarımızla,

TTNET A.Ş.


immortALance

Yönetici

You may also like...

16 Comments

 1. Bu duyarlı paylaşımınız için size çok teşekkür ederim.

 2. Eğer elimizde böyle bir imkan varsa insanları bilgilenirmek görevimizdir.

 3. bizi 3 gündür 0212 444 0 375 numarayla arıyorlar her seferınde hattın sahıbı babamla görüşmek istediler en sonunda dayanamadım onlara dava açacağımı sert bi şekilde söyledim hemen telefonu kapadılar 2 saat sonra tekrar aradılar bır daha sizi aramıycaz lutfen şikayet etmeyın dediler… beni şaşırtan bu numara telekomun numarası nasıl bu numaradan arayabıldıler

 4. ttnet musterı hızmetleri harıka gercekten bızlere bu uyarıları yaptıkları ıcın tesekkurler

 5. ttnet musterı hızmetlerı harıka gercekten bana cok yardımcı oldular

 6. boyle dolandırıcı yalancı ınsanlarda var ya ne dıyım ben yahu ınsanda vıcdan olur herneyse ttnete tsk edelım bızlere boyle uyarıda bulunuoar

 7. ttnetın musterı hızmetlerını arıyorum adamlar benı kac saat telefonda beklettıler yahu rezıllık bu

 8. bu bır sıkayet olarak yazıyorum ben sozlesmem dolunca ınternetımı uc once sınırsıza cevırdım fakat ılk ay bana yetmıs kusur para geldı oysa bana uc ay kırk dokuz mılyon oduyeceksın dedıler ben daha odemedı bırde sıze danısayım dedım nereye bas vuracagımı bılemedıgımden boyle yazmaya karar verdım benı bılgılendırırsenız cok sevınırım sımdıden tesekurler

 9. 0212 444 0 375
  usanmak bilmeden arıyor
  her seferinde babamı soruyor.
  benim babamda öleli 15 sene oldu
  şimdi ben bunlara ne diyim.
  sesleride çok güzel
  çıkmamıteklif etsem acaba
  o zaman babamı bir daha sormazlar:))

 10. 0507 316 13 00 numaralı telefondan aradılar beni de… TTNET ten aradıklarını, sınırsız paket üyesi olduğum için kampanya gereği ilk 8 ay 24 lira fakat 2 yıl kontrat yapılacağını güvenlik açısından evrakların eve gönderileceği ve kimlik fotokopisi istediler.. Bende benim bilgilerim zaten sizde var kimlik fotokopisi falan veremem dedim, sonra biz TÜRK NET ten arıyoruz dediler.. bende peki benım telefonuma ve bilgilerime nasıl ulaştınız dedim ?? onlarda TTNET sözleşmesi biten kullanıcıların bilgilerini sözleşme gereği paylaşıyolar dediler… Bende bana sormadan benim bilgilerimi nasıl paylaşırlarmış Dedim !! Siz beni dolandırmaya çalışıyosunuz sanırım !! Bi araştıracağım Dedim.. Pat diye Telefon kesildi.. ))) Aman Dikkat..

 11. benide devamlı arıyorlar.0312 4441444-03125857300-artı birde (alan dışı) yerim istanbul

 12. Bugün bir mesaj aldım TTNET den (numaralar yazılı)bu numaralı hesabınıza 150tl iadesi yapılacak iban numaranızı verin yada ttnetin tlf numarasını vermişler arayın diyorlar ne derece doğru bilmiyorum ne yapmam lazım bana ulaşın ttnet

 13. bizide aradılar babamıistedile hanede kaç kişisiniz çocuğunuz kaçıncı sınıfa gidior die sorular sordular acaba bir sorun olurmu?

 14. beni dün aradılar tele gelen şifreyi söyledim muhtemelen oyun satın aldılar ne yapamam gerekiyor lütfen bilgilendir misiniz.

 15. 0212 4440375 ten aradılar alt yapı yapı çalışması olacak kesintiye uğramamak için tele gelen aktivasyon şifrenizi söyleyiniz dedi söyledim malesef :( play storeden oyun almışlar tahminen.ne yapmam gerekiyor

 16. Sayın Metin Atasoy;
  aynı durum bizim de başımıza geldi.
  Sizin faturanıza mı yansıdı bu olay. Ne kadar ücret ödediniz yada kurtuldunuz mu bu durumdan merak ediyorum.
  İkimize de geçmiş olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.