Türk TelekomHep yakınır dururuz altyapımız pert olmuş diye. İşte Türk Telekom‘dan içleri ferahlatan bir haber. Türk Telekom 2 milyon yeni IP DSLAM portu daha ekleyerek ağını geliştiriyor. Bu en demek
oluyor?

Bu demek oluyor ki 20 Megabit’den fazla hız ve… sayısal tv yayını (Broadcast TV), isteğe bağlı içerik teslimi (Video on Demand) ile IP Telefon hizmeti ve yüksek kalitede video konferans gibi şeyler demek oluyor. Msn’de yazdıklarınız çat diye karşı tarafa gidiyor. Hatta geniş açılı düşünürsek Web Cam de striptiz yapanlar taksit taksit soyunmuyor.

Türk Telekom’un, söz konusu yatırımda Alcatel-Lucent, Huawei, Meteksan Sistem ve ZTE Corporation ile işbirliği yaptığı, bir süre önce düzenlenen imza töreniyle erişim altyapısı yenileme çalışmalarına başlandığı belirtildi.

Açıklamada, konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Celalettin Dinçer, IP DSLAM teknolojileri sayesinde ADSL2 ve VDSL2 gibi saniyede 20 megabitin üstünde geniş bant internet teknolojilerinin kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlanacağını söyleyerek, “Kullanıcı tarafında büyük bir çoğunlukla yatırım yapmayı gerektirmeyen bu sistemler sayesinde farklı hizmetler sunulabilecek” dedi.

immortALance

Yönetici

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.