Türkcell Limit Pan Uygulaması Başladı
Türkcell Limit Puan Uygulaması Başladı

Turkcell tarafından uygulanan Turkcell Limit Puan uygulaması son dönemlerde verdiği kayıplardan dolayı hayata geçmiş gibi duruyor. Özellikle cihazı alıp ortadan kaybolan ya da ödeme konusunda sorunlar yaşayanları bir kenara ayırmak, herkesin gücüne göre bir ürün almasını sağlamak amacıyla uygulanmaktadır.

Turkcell Limit Puan kişinin hatlarına ve bu hatlarla ilgili davranışlarına göre belirleniyor. Burada özellikle öne çıkan 3 ana kriter var.

1- Ödeme Alışkanlıkları
2- En az 30 TL Olan Fatura Tutarı
3- Adınıza Kayıtlı Hatların Durumları

Limit puanınızı yüksek tutmak demek Turkcell faturanıza ek olarak alabilecek olduğunuz cihaz seçeneklerini de arttırmanız demektir. Mesela Samsung Note 10.1 2014 Edition bir tablet için 1700 civarında Limit Puan sahibi olmanız lazım.

Turkcell Limit Puanımı Nasıl Yükseltirim?

Bunun en etkili yolu düzenli fatura ödemesi yapmak ve otomatik ödeme talimatı vermek. Bu sayede faturalarınız aksamamakla birlikte düzenli ödeme dolayısıyla limit puanınızın artması sağlanır. Burada tek bir hat üzerindne hesaplama yapılmamaktadır. Adınıza kayıtlı Turkcell hatlarınızın tamamı limit puan hesaplamasına katılmaktadır. Bu sonuçta bir algoritme ve limit puan algoritması şu anda pek de açıklanmış değil.

Faturalarınızın tutarı ne kadar yüksekse o kadar avantajlı oluyorsunuz. Çünkü ödeme gücünüzün yüksekliğini kanıtlamış oluyorsunuz. Böylece daha yüksek tutuarlı cihazlara sahip olabiliyorsunuz. Ayda 30TL fatura ödeyen birisine kolay kolay aylık ödemesi 200 TL olan cihaz verilmez.

Kısacası düzenli ödeme ve yüksek fatura tutarı bu hesaplamada ana limit. Bir diğer unsur ise halihazırda kontratlı bir cihazınızın olup olmaması. Son 12 aylık kullanımlar dikkate alınmakla birlikte cihazalmışsanız yine bu da limiti etkileyen ana unsurlardan birisi. Taksit sayısı azaldıkça yine puanınız düzelmeye başlıyor.

Şimdilik ana tecrübelerim bunlar. Değişimler ve güncellemelerle birlikte bu sayfayı da güncelleyeceğim.

immortALance

Yönetici

You may also like...

6 Comments

  1. Suab 400 tl kredi notum var ve iki ay gecti bu ayin 25 inde ucuncu fatura odicem puanim yukselirmi odedigim ve 500 tl bayi kendi notunu vercek bana 900 tl kredi olur hangi cihazlar alabikirim

  2. Fatira normalde 35 tl ben net falan aliyorum ek olarak 70 ile 95 arasi fatura verdim iki ayda

  3. Genellikle telefon puanı ve fiyatı paralel seyrediyor. Ortalama 1000TL’Lik bir ürün alabilirsiniz.

  4. Fatura düzenli ödendikçe limit puan da ortalama 2 ayda bir güncelleniyor.

  5. 2600 puanım var ne gibi bir cihaz verebilir bana türkcell s8 alabilirmiyim

  6. Verdiği puan alacağınız cihazın fiyat limitini belirtiyor. 2600TL’lik bir cihaz alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.