windows7_logoWindows 7 beta işletim sistemini denemiş bulunmaktayım arkadaşlar. İlk olarak gözüme çarpan sistemin hızlı açılması oldu daha sonra ilk iş olarak ram ve CPU kullanımına baktım, beta olmasına rağmen gayet tatmin ediciydi.

500 MB ram

% 0–3 CPU tüketimi vardı.

Vista da yapmaya çalıştıkları ama tam olarak başaramadıkları bu yüzdende fazla ram ve kararsız CPU tüketimine neden olan, bilgileri ram’ların ön belleğinde tutma ve ram’dan çalışarak zaman kazanma olayı Windows 7 de nihayet giderilmiş ve sisteme bir stabilize (kararlılık) kazandırılmış. Zaten daha Windows 7 beta yayına açılmadan önce internette bu bilgi dolaşıyor ve insanları heyecanlandırıyordu.

Gelelim diğer güzel yanlarına. Windows 7’de driver bulamama gibi bazı tereddütlerim vardı ama Windows 7 beni yeniden kendine hayran bıraktı ve bütün driverlarımı kendisi tanıdı hiçbir ek işlem yapmadım ne bir driver CD si istedi nede bir uyarı verdi sistemi kurduğumda bütün driverlarım sisteme kurulmuş ve hazırdı. Hatta Windows update aracı bazı driverlarımın yeni versiyonlarını bulmuş bana sadece indirmesi kalmıştı. Windows 7’yi kullandıkça hayranlığım ve kullanma arzum daha da arttı yapmak istediğim her şey sanki kendiliğinden oluveriyormuş gibi gelmeye başladı bir süre sonra. Hiç yabancılık çekmedim ve hiç zorlanmadım kullanırken hatta ilk kurduğum bir iki gün İngilizce kullandım, Türkçe dil paketini kurmadan sadece simgelere bakarak hiç yazıları okumadan kullanıyordum PC’yi o derece basitti arayüzü ve yapısı. Windows un Windows Xp’den sonra yapmayı başardığı en iyi işletim sistemi bence Windows sonunda bir işi başardı diyebilirim. Hala denemediyseniz bence en kısa zamanda deneyin, yok ben orijinal sürümünü kurcam betayla ilgilenmem diyorsanız en azından 2010’un haziran ayını beklemeniz gerekiyor.

İndirmeyi düşünenler aşağıdaki linkten indirebilirler.

İndirmek için yazıya tıklayın.

Windows 7′nin ilk sistem gereksinimleri;

– 1 Ghz İşlemci (32-Bit, 64-Bit)
– 1 Gb Ram

– 16 Gb Boş Disk Alanı
– Aero Arayüzü için 128 Mb Directx 9 Destekli Ekran Kartı

Windows 7 Sistem Gereksinimlerinin son listesi;

– 1 Ghz İşlemci (32-Bit, 64-Bit)
– 1 Gb Ram (32-Bit), 2 Gb Ram (64-Bit)
– 16 Gb Boş Disk Alanı (32-Bit), 20 Gb Boş Disk Alanı (64-Bit)
– WDDM 1.0 sürücülü, Directx 9 Destekli Ekran Kartı

XP Mode kullanacaksanız bunun için gerekli olan gereksinimler ise şu şekilde;

– Intel PC-VT veya AMD-V 1 Ghz İşlemci (32-Bit, 64-Bit)
– 2 Gb Ram (32-Bit, 64-Bit)
– 16 Gb Boş Disk Alanı (32-Bit), 20 Gb Boş Disk Alanı (64-Bit)
– WDDM 1.0 veya Directx 9 Destekli Ekran Kartı

You may also like...

2 Comments

  1. Windows 7 32-64 Bit Testi | Windows7 Hakkında Herşey

    […] istedi nede bir uyarı verdi sistemi kurduğumda bütün driverlarım sisteme kurulmuş ve hazırdı. Hatta Windows update aracı bazı driverlarımın yeni versiyonlarını bulmuş bana sadece […]

  2. Windows 7 32-64 Bit Testi | Teknoloji Haberleri

    […] istedi nede bir uyarı verdi sistemi kurduğumda bütün driverlarım sisteme kurulmuş ve hazırdı. Hatta Windows update aracı bazı driverlarımın yeni versiyonlarını bulmuş bana sadece […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.