Genel Kurallar:

2.a) Bu Blog içerisinde barındırılan hiçbir yorumdan immortalance.net yönetimi sorumlu değildir. Sorumluluk, iletinin sahibine aittir. Gerekli hukuki durumlarda, mesajı atan üyenin ip numarası, e-mail adresi ve sahip olunan bütün bilgileri, istenen yasal merciine teslim edilir.

2.c) Site içi dil ağırlığı Türkçe olarak belirlenmiştir. Başka dillerde mesaj yazamazsınız. Program açıklamaları ve kurulum detayları da dahil olmak üzere bütün girdiler Türkçe olmak zorundadır. İngilizce dil yazımını mümkün olduğu kadar azaltınız. ( Örneğin Dijital Sanat kategorisinde paylaşılan eserin kendine özgü bir açıklaması, şiiri yahut hikayesi olabilir. Bu tarz gönderimlerde yabancı dil kullanabilirsiniz. Fakat Türkçe bir konuya artistlik olsun diye ingilizce ya da başka bir dilde mesaj yazmanız kabul edilemez bir davranıştır)

2.d) Bir ya da iki kelime vurguları haricinde tamamı büyük harften oluşan başlık ve içerik gönderimi yasaktır. İletilerinizi yazmadan önce, klavyenizin Caps Lock ışığının sönük olmasına dikkat ediniz. Büyük harf ile yazılan mesajlar birine bağırma anlamı taşır. Bunun yanı sıra site görünümünü etkilemektedir. Düzen için bütün üyeler bu kurala uymak zorundadır. Aynı şekilde başlıklarınızın ilk harfleri de dahil olmak üzere tamamı küçük harften oluşamaz. Türkçe yazım kuralları doğrultusunda başlık ve içerik gönderimi yapabilirsiniz. Bu kriterlerin dışında kalan gönderileriniz size sorulmadan ve uyarı bırakılmadan silinir. Daha ayrıntılı bilgi için aşağıda maddeler halinde sıraladığımız Site içi yazım kuralları bölümüne göz atabilirsiniz.

2.f) Birine bağırmak, küfretmek, aşağılayıcı sözler sarf etmek, din, dil, ırk, millet ayrımcılığı yapmak ve kalem kavgasına girmek yasaktır.

2.h) Bu sitede inançlar, ikili ilişkiler, yakınlıklar ve yılışıklıklar yer almaz, tartışılmaz, hazırlanacak zemine bile müsaade edilmez. Bu noktaları ihlal eden üyeler uyarılmaksızın yazışmalığımızdan uzaklaştırılır. Bahsi geçen konularda, konuyu başlatan üye ile diyalog içerisine girmeniz, sizin de ceza almanıza yol açacaktır. Bu maddeyi ihlal eden başlık ve/veya iletiyle karşılaştığınızda “iletişim” formunu kullanarak yönetime geri bildirimde bulunabilirsiniz.

2.i) Bu sitede reklam yapmak amaçlı yorumlar göndermek yasaktır. Yorum içerisinde ve yorumu gönderen kişinin profilinde reklam amaçlı link bulunması durumunda yorum silinecektir. Bunun için takdir yönetimdedir.

2.k) Bu sitede yorum yazanın adı e-mail adresinden veya müstehcen kelimelerden oluşamaz. Kişinin adı ve takma ismi olması zorunludur. Reklam içeremez.

2.l) Bu site içerisinde yorumlarda MSN adresi vermek YASAKTIR!!! Eğer vermek istiyorsanız bunun için sitedeki adınız ve mail adresinizi yazarak immortalance@gmail.com adresinegöndermeniz gerekmektedir. Daha sonra yönetici sitedeki hal ve tavırlarınızı inceleyerek gerekli görmesi durumunda msn adresinizi yayınlayacaktır.