Yivli Küreler

Tarih öncesine ait bilinmeyen bir çok buluntu mevcuttur. Hala açıklanamayan bu eserleri ne bilim ne de kutsal kitaplar tamamıyla açıklayabilmiş sayılmazlar. Hatta öyle ki; bazıları çok fazla ileri teknoloji ve günümüzden daha ileri teoriler üretmektedir. Her zaman insanların akıllarına gelen şey; tarih öncesi devirlerde insanlık daha ileri bir teknolojiye mi sahipti? Sanırım öyleydi fakat bilim bunu ne yazık ki kabul edemiyor çünkü ellerinde tamamen bunu destekleyecek kanıtlar bulunmamakta. CNN Turk sitesinde böyle bir görsel arşiv derlemiş. Ben de denk geldim ve bunu yazmak istedim.

Hepsini ayrı ayrı başlıklar halinde açıklamak istiyorum. Tek bir başlıkta oldukça uzun oluyor. İl buluntumuz Yivli Küreler.

Yivli küreler Güney Afrika’da madenciler yaptıkları kazılarda gizemli metal küreler buldular. Nereden geldiği bilinmeyen, hiçbir uygarlıkla eşleştirilemeyen kürelerin iki farklı türü bulundu. Birinde beyaz benekler bulunuyor, metalin rengi ise mavi. Diğerinde ise delikler var ve içinde süngeri anımsatan beyaz bir madde bulunuyor. Bu madde havayla temas ettiğinde toza dönüşüyor. Kürelerin 2.8 milyar yıllık olduğu tahmin ediliyor. Yani kambriyum öncesine ait. Küreleri “Kim, niçin yaptı?” soruları ise gizemini koruyor.

immortALance

Yönetici

You may also like...

1 Comment

  1. BU KÜRELERİN ENERJİ KÜRELERİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.