Zodiac Posteri - AfişiZodiac nedir? Öncelikle bu filmi anlamak için Zodiac’ın ne olduğunu bilmemiz gereklidir. Zodiac 60’lı yılların sonunda seri cinayetler işleyen bir adamın kendisine taktığı lakaptır. Sürekli birilerini öldürmekte ve nasıl öldürdüğünü anlatarak kendisinin öldürdüğünü kanıtlamaktadır. Zodiac bir kaybolur bir çıkar. Aynı karabatak gibi.

Film önce bir gazetede başlıyor ve sonra karakolda bitiyor. Genel olarak 3 kişi arasında dönüyor ki bunlar da başrol oyuncuları zaten. Gazetede karikatürüst Robert Graysmith ( Jake Gyllenhaal ), Polis memuru ki Zodiac’ı uzun süre araştıran William Armstrong ( Mark Ruffalo ) ve gazetede metin yazarı Paul Avery ( Robert Downey Jr. ).

Zodiac uzun süren bir araştırma ve bu karakterlerin hepsi uzun uzun üstünde duruyorlar. Her an insanı gerilime sürükleyebilecek heyecan dolu bir film. Zodaic oyuncularının kalitesi de filmi muhteşem bir eser haline getirmeye yetmiş. Zaten şuana kadar 6 Ödül alan Zodiac bunu da böylece kanıtlamış durumda. 18 Mayıs 2007’de Türk sinemalarında gösterime başlayan Zodiac nefes kesen bir muammanın filmi.

Abd yapımı olmasını söylemeye gerek yok. Hikaye de zaten Amerikanın eyaletleri arasında geçiyor. sık sık isimlerini duyacaksınız zaten. Polisiye bir gerilim hikayesi olan Zodiac gerçek bir olaydan alıntılanmış konusuyla izlenmeye değer bir film. Bence boş vakitlerinizde değil boş vakit yaratarak izlenmelidir.

Filmin IMDb sayfası için Tıklayınız.

Filmin Fragmanı İçin Tıklayınız.

immortALance

Yönetici

You may also like...

4 Comments

  1. Recep Hilmi Tufan

    İzlesem izlesem deyip bir türlü izleyemediğim filmlerden teşekkürler…

  2. Bence bir şekilde izlemelisin. :) Toplam süresi 151dk.

  3. Recep Hilmi Tufan

    Tamam izlerim bizim köşedeki cdciden alıp.. :)

  4. Toplam süresi 151dk güzel film

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.