Zohan'a Bulaşma Filminin AfişiAmerika’nın komedyeni Adam Sandler‘in 2008 yapımı filmi Zohan’a Bulaşma ile karşınızdayız. Daha önce Tropik Fırtına – Al Bakalım adlı Amerikan komdi filmini anlatmıştık. Şimdi ise aynı daldaki Adam Sandler ürünü Zohan’a Bulaşma filminde kalifiyeli bir İsrail komandosunu canlandırıyor. Aslında İsrail’i canlandırıyor.

Her türlü silahı kullanan, atlayıp sıçramakta usta olan ve cinsel aktivite hastası olan bir kahramandır Zohan. Fantom adlı bir Filistin kahramanına karşı olarak filmine başlıyor ve kendini ölmüş göstererek Amerika’ya hayalleri peşinde koşuyor. Hayali ise ipeksi dokunuşlar yapacak bir Kuaför olmak fakat iş bulması kolay olmuyor. İşi bulduktan sonra ise rahatlıkla müşteri potansiyelini yakalıyor.

Genel olarak Amerika’da geçen film İsrail ile Filistinli göçmenlerin karşılıklı yaşadığı mahallede geçiyor ve barış mesajları vermeye çalışıyorlar. Her ne kadar geçmişinden kaçsa da kahramanımız Zohan, takma adı ile yaşadığı Amerika’nın bir göçmen mahallesinde yine de geçmişine yakalanıyor ve olaylar başlıyor.

Komedi amaçlı yapılan film Tropik Fırtına kadar kesinlikle başarılı değil. Tropik Fırtına ne kadar başarılıdır bilemeyiz ama bu film kesinlikle Türk seyircinin göz zevkine hitap etmiyor. Elbette başarılı sahneler var ama her filmde olduğu gibi aşk sahnesi yaratılmaya çalışılsa da bunda zerre kadar başarılı olmadığı kesin. Ayrıca fazlasıyla cinsellik içeriyor. Açık bir şekilde olmasa da cinsel konular fazlasıyla geçiyor. En azından benim izlediğim sansürsüz versiyonunda öyle.

Adam Sandler tarafından yazılan filmde Fantom rolü ile Zohan’a John Turturro eşlik ediyor.Aşık olduğu kuaförcü kız ise Cadillac Record’da Revetta Chess rolünde oynayan Emmanuelle Chriqui oynuyor. Toplam süresi ise 113 Dakika. Yönetmen koltuğunda ise Dennis Dugan var.

immortALance

Yönetici

You may also like...

3 Comments

  1. birisi bana nerde olduğunusöyleyebilirmi?

  2. ben birisine aşık oldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.